Masz pytania?
tel. 71 707 28 06, 508 138 790
biuro@domyczystejenergii.pl

Komfort użytkowania jest największym atutem – ciężko przełożyć to na wartości materialne

Nie nam oceniać, jakie skutki i ile strat przyniosła tegoroczna susza i zagrożenie blackoutem. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by samemu być wystarczalnym energetycznie i nie bać się sytuacji, w której kilkanaście upalnych dni sprawi, że zostaniemy pozbawieni tak podstawowego dzisiaj dobra, jakim jest energia elektryczna.

shutterstock_11460694

Co zrobić, by być samowystarczalnym energetycznie i niezależnym od systemu elektroenergetycznego kraju?
Postawić na nowe technologie! Nowe technologie są już dostępne na naszym rynku już kilka – kilkanaście lat, natomiast świadomość tego, że rzeczywiście mogą się przydać pojawia się dopiero w sytuacji zagrożenia – mądry Polak po szkodzie.

Rozwiązaniami, które mogą stać się zbawienne w takich kryzysowych sytuacjach są systemy oparte na sprawdzonych i niezawodnych rozwiązaniach – pompa ciepła, zintegrowana z systemem wentylacji, a wszystko to sterowane za pomocą smartfona, czy tabletu. Pompy ciepła Waterkotte Eco Touch to urządzenia, które są w stanie zapewnić energię do ogrzewania, przygotowywania cieplej wody użytkowej oraz chłodzenia. To urządzenia niezwykle uniwersalne, których szeroki zakres mocy pozwala na idealne dopasowanie do zapotrzebowania budynku na energię oraz do profilu zużycia tej energii przez mieszkańców. Warto też pamiętać o tym, że energia pochodząca z ziemi, powietrza i wody jest najczystsza i najtańsza.

Pompy ciepła EcoTouch to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które nie idą na kompromis. Wszystkie modele mają doskonałe współczynniki COP. Należą one do najwydajniejszych urządzeń dostępnych na rynku.

Zbyt słaba lub nieprawidłowa wentylacja pomieszczeń może sprzyjać alergiom, przeziębieniom czy bezsenności. Gdy zwykłe wietrzenie nie wystarcza, z pomocą przychodzi centrala wentylacyjna Waterkotte Eco Vent.

Wydajna wentylacja Waterkotte Eco Vent dba o to, by w naszym domu powietrze było czyste, pozbawione grzybów i alergenów, odpowiednio wilgotne i świeże. Stopień odzysku energii cieplnej z powietrza wywiewanego sięga w takich systemach 95%. EcoVent pracuje w oparciu o wentylator EC z czterostopniową regulacją. Centrala wspomagana jest przez rozszerzenie Eco Boost. Eco Boost korzysta z ciepła i chłodu z pompy ciepła, więc efektywność wstępnego podgrzewu powietrza jest dużo tańsza. Inteligentne oprogramowanie centrali wentylacyjnej umożliwia zarządzanie systemem przez Internet, oferując atrakcyjne programy – urlopowy, timer, sterowanie rozmrażaniem.

Wszystkie elementy takiego systemu potrzebują jednak energii elektrycznej, której jak sami wiemy – może w systemie elektroenergetycznym zabraknąć. Oferowane na rynku urządzenia grzewcze, zwłaszcza pompy ciepła są przystosowane do współpracy w systemem fotowoltaicznym.

Aby system był spójny i pozbawiony słabych ogniw, jego dopełnieniem powinna być automatyka – sterowanie pogodowe, inteligentne oświetlenie, maksymalizacja konsumpcji energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną to priorytety inteligentnych systemów zarządzania energią.

Komfort użytkowania jest w przypadku takich systemów tak naprawdę największym atutem i ciężko przełożyć to na wartości materialne. Otrzymujemy jeden pełny system, jedną długą gwarancję (5lat), jeden serwis fabryczny. Obsługa domu odbywa się przez jedną intuicyjną aplikację na smartfonie. I stąd nazwa pompy ciepła stworzonej przez Waterkotte Eco Touch ALL IN 1(Ai1), która bierze na siebie obowiązki czuwania nad komfortowym klimatem naszego domu. – komentuje Grzegorz Żbik, doradca techniczno – handlowy Hennlich Sp. Z o.o.

< Powrót