Masz pytania?
tel. 71 707 28 06, 508 138 790
biuro@domyczystejenergii.pl

Technologia prefabrykowana keramzytowa

 

 

Technologią wyróżniającą Abakon na rynku firm budowanych jest aktywna działalność w dziedzinie budowy domów w systemie prefabrykowanych, wielkowymiarowych elementów ściennych na bazie keramzytu. System PRAEFA jest stosowany z powodzeniem w Niemczech i krajach skandynawskich od ponad 40 lat.

Dzięki swoim parametrom technologia ta jest nie tylko atrakcyjną alternatywą tradycyjnego budownictwa murowanego, ale znajduje również zastosowanie w budownictwie niskoenergetyczym i pasywnym.

Firma Abakon posiada obecnie przeszło pół tysiąca zrealizowanych inwestycji w systemie PRAEFA na terenie całej Polski oraz na terenie Czech i Słowacji.

 

 

 

KERAMZYT

Podstawowym surowcem do produkcji keramzytu są gliny pęczniejące wypalane w tzw. piecu obrotowym w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Powstaje w ten sposób materiał do budowy domu, który jest niepalny, mrozoodporny, mało nasiąkliwy. W przeciwieństwie do cegieł keramzyt nie zawiera popiołów wielkopiecowych. Jest lekki, odporny na korozję biologiczną, działanie grzybów i pleśni, ma doskonałą termoizolacyjność i dużą wytrzymałość mechaniczną.

 

EKONOMIA

Domy niskoenergetyczne są odpowiedzią na ciągle rosnące ceny energii cieplnej oraz elektrycznej. Proponowane rozwiązania zapewniają znacznie niższe zapotrzebowanie budynku na energię. Prezentowane materiały pozwalają na osiągnięcie wyższej izolacyjności cieplnej, a co za tym idzie na zaoszczędzenie nawet do 80% kosztów ogrzewania. Dobra izolacja domu zapewnia nie tylko ciepło zimą, ale także izoluje wnętrze latem podczas wysokich temperatur.

Wybuduj dom z keramzytu szybko i solidnie!
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 16:00

Umów się na spotkanie w pracowni projektowej
w Świdnicy lub w naszej siedzibie we Wrocławiu!

+48 71 707 28 06
+48 508 138 790
biuro@domyczystejenergii.pl

Projekty z pracowni projektowej Domy Czyste Energii
możemy wybudować w dowolnej technologii.

 

 

 

ŚCIANY

Abakon buduje domy z ekologicznych i jednocześnie EKONOMIA trwałych prefabrykatów keramzytowych. Domy budowane w technologii tradycyjnej powstają w około 1,5 roku, zastosowanie systemu PRAEFA pozwala skrócić ten czas do około 3-4 miesięcy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości budynku. Technologia ta jest nie tylko szybka, ale również bardzo elastyczna i pozwala uzyskać skomplikowane architektonicznie budynki oraz może być stosowana przy budowie nowoczesnych budynków wielokondygnacyjnych.

Prefabrykaty złożone są w 75% z keramzytu, resztę stanowi piasek (15%) oraz cement (10%), dzięki czemu ściany są świetnym akumulatorem ciepła, a także izolatorem akustycznym.

Zbrojenie elementów zapewnia bezpieczeństwo i stateczność całej konstrukcji. Oprócz użytych w prefabrykacji ścian materiałów wysokiej jakości bardzo istotna jest również staranność wykonania elementów. Keramzyt stosowany w ścianie stanowi o doskonałym mikroklimacie wnętrz.

Powierzchnia prefabrykatów jest gładka, przez co ściany nie wymagają wykonania tynków wewnątrz budynku. Po nałożeniu cienkiej warstwy gładzi szpachlowej i gruntowaniu ściana jest przygotowana do malowania.

Technologia pozwala ułatwić i znacznie skrócić czas wykonywania instalacji w budynku. W miejsca prowadzenia instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej, wentylacyjnej i elektrycznej wykonane są bruzdy i przejścia instalacyjne. Uzbrojenie pod instalacje elektryczną obejmuje puszki elektryczne i rurki z PCV, umożliwiające szybkie rozprowadzenie przewodów.

Nadproża nad tworami okiennymi i drzwiowymi są integralną częścią prefabrykatu. Otwory są przygotowane pod osadzenie stolarki okiennej i drzwiowej. Zintegrowana z prefabrykatem obudowa wieńca, pozwala maksymalnie skrócić czas jego wykonania.

Ściany zewnętrzne izoluje się metodą lekką-mokrą. Zastosowanie styropianu o odpowiedniej grubości gwarantuje bardzo dobrą izolacyjność cieplną ścian zewnętrznych.

Ściany projektowane są indywidualnie na potrzeby każdej inwestycji, przez co w technologii PRAEFA można zrealizować dowolny projekt domu. Duża elastyczność w kształtowaniu elementów – możliwe są do wykonania skosy, łuki, otwory, bruzdy, a nawet elementy wypukłe i zaokrąglone.

 

 

Poznaj także inne technologie budowy

drewniana   

< Powrót