Masz pytania?
tel. 71 707 28 06, 508 138 790
biuro@domyczystejenergii.pl

Wentylacja

Dbamy o świeże powietrze w Twoim domu

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – inaczej rekuperacja – to obowiązkowe wyposażenie nowoczesnego i energooszczędnego domu. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna przyczynia się do największych strat ciepła. Szacuje się, że prawidłowo działająca wentylacja grawitacyjna generuje 30-50% całkowitych kosztów ogrzewania domu.

Posiadamy duże doświadczenie w realizacji systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W swojej ofercie mamy zarówno rozwiązania z zastosowaniem kanałów stalowych jak i systemów rozdzielaczowych, montowanych w stropach lub posadzkach. Możliwe do stosowania w budynkach o wysokich wymaganiach komfortu cieplnego oraz skutecznej wentylacji, gwarantującej zdrowy mikroklimat i odpowiednią ilość świeżego powietrza przez cały rok. Współpracujemy z wiodącymi producentami rekuperatorów, sterowników oraz materiałów instalacyjnych. Wykonujemy systemy rekuperacji współpracujące z gruntowymi wymiennikami ciepła bądź dolnym źródłem pompy ciepła.

      

Instalacja wentylacji mechanicznej dla domu jednorodzinnego składa się z czerpni, wyrzutni, centrali wentylacyjnej z rekuperatorem, kanałów głównych i odgałęźnych oraz anemostatów nawiewnych i wywiewnych. Czerpnia służy do zasysania z zewnątrz świeżego powietrza. Wyrzutnia służy do usuwania zużytego powietrza na zewnątrz.

Centrala wentylacyjna zapewnia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na poziomie nawet 95%. Do centrali po stronie nawiewu, wywiewu, wlotu i wylotu bezpośrednio dochodzą odcinki kanałów, czyli kanały główne. Dalsze odcinki to giętkie kanały odgałęźne. Skrzynki nawiewno-wyciągowe zapewniają swobodny przepływ powietrza bez zbędnych zawirowań w elemencie, a gładka powierzchnia wewnątrz zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń.

Konstrukcja skrzynki nawiewno-wyciągowej umożliwia jej montaż pionowy w warstwach posadzki lub w konstrukcji sufitu podwieszanego oraz montaż poziomy w ścianach szkieletowych. Anemostaty nawiewne regulowane, umożliwiają sterowanie ilością powietrza nawiewanego (zapewniają przysufitowy rozdział powietrza). Poprzez wkręcanie lub wykręcanie możemy precyzyjnie ustalić ilość nawiewanego lub wywiewanego (anemostaty wywiewne) powietrza.

      

          

Kontakt

Domy Czystej Energii Sp. z o.o.
ul. Kunickiego 10A/II
54-616 Wrocław
tel. 71 707 28 06
e-mail biuro@domyczystejenergii.pl

Pracownia projektowa
ul. Stalowa 2
58-100 Świdnica

Specjalista ds. systemów grzewczych i wentylacyjnych
Mirosław Socha
tel. 502 323 142

e-mail m.socha@domyczystejenergii.pl

 

Partnerzy

    

Zobacz również